Filli Boya İç Cephe Boyası Momento Silan

22.04.2020

Momento Silan Filli Boya’nın yenilikçi Aktif Silikon Teknolojisi ile geliştirilmiş tam silinebilir ve yıkanabilir özellikte, iç mekanlara ferahlık katan ipeksi mat® dokudaki renkleri ile dekoratif su bazlı VOC uyumlu silikonlu son kat iç cephe boyasıdır.

AlpinaSilan, silikon teknolojisi ile güçlendirilerek geliştirilen, yüksek dayanım gücü ve kendisine özel ipek mat dokusu sayesinde maksimum silinme özelliğine sahip optimum bir boyadır. İpeksi mat dokusu ile ışığı yansıtarak ortamda ferahlık hissi uyandırır. Örtücülüğü yüksektir. Uygulandığı yüzeyle bütünleşir. Yapı malzeme standartlarına uygun uygulama yapıldığında çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Uygulama esnasında yayılma gücü sayesinde isçilik tasarrufu sağlar. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur ve çevre dostudur.


232B9806


Uygulama Alanları

Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kalıp yağı, kir, toz, gevsek tabakalardan temizlendikten sonra gerekli yüzey düzeltmeleri sonrasında uygun astar ve boya ile işlem tamamlanmalıdır. Uygulanacak yüzeyler, tozuma karakterli ve/veya çok emici ise (alçı, kireç, badana, özelliğini yitirmiş, düşük kaliteli emici plastik boyalı yüzeyler, gazbeton) şeffaf karakterli astarlarımız (Alpina Seffaf Astar, Alpina 1/7 Konsantre Astar, Filli Boya Saten alçı Astarı) ile tarama/perdahlama yapılmadan (rulo yüzeyde bir yönde, bir tur attırılarak) uygulanmalıdır.


Filli Boya Momento silan İç Cephe Boya


Önemli Notlar

Şeffaf karakterli astarlarımızı (Alpina Seffaf Astar, Alpina 1/7 Konsantre Astar, Filli Boya Saten alçı Astarı) yukarıda belirtilen yüzeyler dışında yapılan uygulamalarda ve/veya perdahlama yapılan durumlarda camımsı bir film oluşturmaması sağlanmalıdır. Film tabakası oluşumu yüzeylerdeki parlaklık mekanik yollarla temizlenmelidir. (zımpara, raspalama gibi) Aksi taktirde soyulma, çatlama, kabarma rulo izi ve örtücülük problemleri yaşanabilir. Cephelerde yeni sıvalı, beton, brüt beton, betopan, mdf, eski boyalı (su bazlı), macunlu yüzeyler ve sentetik boyalı yüzeylerden su bazlı yüzeylere geçiş için zımpara sonrasında pigmentli astarlarımız (Alpina Astar, Alpina Macun Astarı) kullanılmalıdır. Belirlenen mikron kalınlığında fırça, rulo ile iki kat, airless (püskürtme) ile tek kat uygulama yapılması önerilir. Uygulama esnasında yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Astar, boya uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey dondan korunmalıdır. Uygulama sonrasında kullanılan gereçler su ile temizlenmelidir. Kireç ve gevsek tabakalar üzerine direkt boya uygulaması yapılmamalıdır.


Filli Boya Momento silan


Havasız (Airless) Püskürtme

Basınç: 200 bar

Meme Açısı: 50 °C

Meme Ölçüsü (inch): 0.035”

Temiz su ile % 10 inceltilerek iki kat uygulama tavsiye edilir.

Kuruma süreci: ( 20 ºC, % 65 HR’de)

İlk kuruma: 30 dakika

İkinci kat uygulama: 4 – 6 saat

Son kuruma: 24 saat

 

Sarfiyat

Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta 55-80 ml/m² ’dir. 1 Litre ile tek katta 13-18 m² arası yer boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

Muhafaza

Açılmamış ambalajında serin yerde, dondan ve direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir.


Fİlli Boya İç Cephe Boya


Güvenlik Uyarıları

Çocuklardan uzak tutunuz. Yiyecek ve içeceklerden uzak tutunuz. Göz ve deriye temastan kaçınınız. Yutma halinde derhal doktora başvurunuz.

Size en uygun metal ürünü öğrenmek ve uzmanımızdan destek almak için Adapazarı ve Hendek mağazalarımızı arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.  

Çerezler, içeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için kullanılmaktadır. “Kabul Et” seçeneği ile tüm çerezleri kabul edebilirsiniz.

Kabul Et